آموزش آرایشگری مردانه آموزشگاه رایشگری مردانه آموزش پیرایش مردانه آموزشگاه پیرایشگری مردانه بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران کلاس آرایشگری در تهران مدرک آرایشگری مدرک بین المللی آرایشگری
مقالات

آداب حضور در آرایشگاه مردانه

آرایشگاه مردانه یکی از کوچک ترین محیط های اجتماعی با قوانین نا نوشته و آداب مخصوص خود است که برخلاف تصور، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و عدم توجه به آن ها می تواند فرایند ساده کوتاهی موها را به یکی از پیچیده ترین و دشوارترین کارهای دنیا تبدیل کند.


برای آن که کوتاهی مو در آرایشگاه در لیست دلچسب ترین کارهای هفتگی یا ماهانه شما قرار بگیرد کافیست به این قوانین نا نوشته ساده اما مهم پایبند باشید.

در ادامه به تعدادی از مهم ترین اصولی که هنگام مراجعه به آرایشگاه باید به آن ها توجه شود اشاره کرده ایم، با ما همراه باشید.

1. وقت شناس باشید

یکی از خصوصیات بارز همه مردان با شخصیت، توجه به زمان و به موقع رسیدن به قرار ملاقات ها می باشد.

اگر با آرایشگر خود تماس گرفته و ساعت خاصی را برای مراجعه به آرایشگاه رزرو کرده اید سعی کنید حداقل پنج دقیقه زودتر از موعد آن جا حضور داشته باشید.

دیر رسیدن علاوه بر زیر پا گذاشتن قوانین نا نوشته آرایشگاه، ممکن است به ضرر شما تمام شده و حق سایر مشتریان را نیز ضایع کند زیرا اغلب، افراد دیگری نیز بعد از شما در نوبت هستند و دیر رسیدن باعث می شود آرایشگر نتواند وقت کافی روی موهای شما صرف کرده یا ارائه خدمت به سایرین با تاخیر انجام می شود.

اگر احتمال می دهید با تاخیر به آرایشگاه برسید حتما با آرایشگرتان تماس بگیرید و درباره این مسئله به او اطلاع دهید اگرچه هنوز هم ساده ترین راه برای شکل گیری یک ارتباط عالی با آرایشگر وقت شناسی می باشد.

2. با موهای تمیز به آرایشگاه بروید

قبل از مراجعه به آرایشگاه حتما از تمیز و مرتب بودن موهای خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز به حمام رفته یا موهای خود را بشویید.

موهای چرب یا نا مرتب می تواند مشکلات متعددی حین کار ایجاد کند، در این مواقع دقت روی کوتاهی مو دشوار شده و ممکن است نتیجه کار مورد رضایت شما نباشد.

توجه به تمیز بودن موها از جمله نکاتی است که به راحتی فراموش می شود، بنابراین همیشه فقط زمانی با آرایشگر تماس بگیرید که قبل از آن به حمام رفته باشید.

3. بدانید چه مدل مویی می خواهید

بسیاری از آرایشگاه ها گاهی به قدری شلوغ هستند که آرایشگر نمی تواند برای تصمیم گیری مشتریان مردّد خود منتظر بماند.

این که به آرایشگر بگویید "موهایم را کوتاه کن" هرگز کافی نیست! توصیه می شود از قبل درباره مدل و سبک مورد نظر خود مطمئن شده و قبل از نشستن روی صندلی آرایشگاه آن را به طور دقیق برای آرایشگر توصیف کنید.

اگر توصیف دقیق برای شما مشکل است بهتر است یک عکس همراه خود داشته باشید تا آرایشگر تصور درستی از آن چه می خواهید به دست آورد.

هنگام تصمیم گیری به این مسئله نیز دقت داشته باشید که هر مدل مویی برای هر نوع چهره ای مناسب نیست، اگر از انتخاب خود مطمئن نیستید می توانیدبا آرایشگر درباره این که چه سبکی به شما می آید مشورت کنید.

4. او آرایشگر است نه شما!

بعد از این که اطلاعات دقیق و کافی درباره سبک مورد نظرتان به آرایشگر دادید ریش و قیچی را به دستش سپرده و به او اطمینان داشته باشید.

یکی از رفتارهایی که معمولا باعث آزار آرایشگران می شود این است که پس از شروع کار، مشتری مدام در کار آرایشگر دخالت کرده و تذکر دهد که چه مدلی مد نظرش می باشد.

اگر برای یافتن آرایشگر حرفه ای وقت کافی صرف کرده باشید یعنی مطمئن هستید که او آموزش های لازم را گذرانده و تسلط خوبی در زمینه کوتاهی مو و اصلاح دارد، پس به او اعتماد کنید!

5. صبور باشید

یک آرایشگر حرفه ای به خوبی می داند عجله کردن در این حرفه ممکن است به اشتباهات غیر قابل جبران منجر شود به همین دلیل سعی می کند هرگز در اصلاح یا کوتاهی موها عجله نداشته باشد، شما نیز باید همین طور باشید!

برخی مدل های مو بیشتر از بقیه زمان بر هستند و لازم است آرایشگر وقت بیشتری روی آن ها بگذارد، در این مواقع ممکن است کمی معطل شوید و دیرتر کارتان انجام شود.

در این شرایط سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و این مسئله را نشانه صبر و حوصله و دقت بالای آرایشگر بدانید.

6. از تکان دادن سر اجتناب کنید

حرکت دادن مدام سر و بدن آرایشگر را کلافه کرده و تمرکز و دقت او را کاهش دهد، گاهی حتی ممکن است آرایشگر در کار خود دچار اشتباه شده و تجربه بدی برای هر دوی شما به جا بگذارد.

اگر نمی توانید برای مدتی بی حرکت بمانید بهتر است حداکثر تلاش خود را بکنید و زمانی که آرایشگر سوالی می پرسد که جواب آن بله یا خیر است، به جای تکان دادن سر با زبان جواب دهید.

7. تلفن خود را خاموش کنید

وقتی روی صندلی آرایشگاه می نشینید به نشانه احترام به آرایشگر تلفن همراه خود را بی صدا کرده و داخل کیف بگذارید.

اگر هنگام کوتاهی مو تلفن در دست داشته باشید و مدام دست های خود را تکان دهید در کار آرایشگر اختلال ایجاد کرده و احتمال اشتباه افزایش می یابد.

8. ارتباط برقرار کنید

از صحبت و برقرار کردن ارتباط کلامی با آرایشگر نترسید، آن ها معمولا از صحبت کردن با مشتریان خود لذت می برند.

هنگام صحبت لازم نیست درباره مسائل شخصی یا بحث های جنجالی حرف بزنید یا پر حرفی کنید، همین که مکالمات شما حول و حوش برخی مسائل عمومی یا علایق مشترک باشد کفایت می کند، در این صورت مراجعه به آرایشگاه به تجربه ای جالب و سرگرم کننده تبدیل خواهد شد.

نکته مهم

انعام دادن یکی از حرکت های عالی است که می توانید به عنوان تشکر از آرایشگر انجام دهید به خصوص اگر از نتیجه کار بسیار راضی هستید.

بسیاری از افراد معمولا به اندازه 15 تا 20 درصد هزینه اصلاح مو انعام می دهند اما در صورت تمایل این مقدار را به دلخواه خود تغییر دهید. اگر از کار آرایشگر بسیار راضی هستید می توانید 25 یا 30 درصد و حتی بالاتر انعام بدهید.

انعام دادن باعث می شود در مراجعات بعدی به آرایشگاه، آرایشگر به کوتاهی و اصلاح شما توجه ویژه ای داشته باشد.


mirzanezhad شنبه 27 فروردين ماه 1401 1920 0